Frau Buchheisters Porträt Jerndorff, August 1846 - 1906 Etching, Print Danske portrætter i kobberstik, litografi og træsnit: en beskrivende fortegnelse, P.B.C. Westergaard, 1759, C 3997:1-2 da, 1930-1933. Dødsboauktioner samt eventuelt andre Auktioner, danske. Ordnet efter efternavn. Mappe 96. Begyndelsesbogstaver: Kro, Ubekendt, 991, C 40275 auk, [s.A.]. Aug. Jerndorff. Fortegnelse über hans Arbejder, Kontorchef H. Chr. Christensen, S. 130, Nr. 4, 1906 Frk. Buchheisters portræt
RMID:Bild-ID:2XHXK34
piemags/SMKM / Alamy Stock FotoBild-ID:
2XHXK34Dateigröße:
10,8 MB (590,2 KB Komprimierter Download)Freigaben (Releases):
Model - nein | Eigentum - neinBenötige ich eine Freigabe?Format:
1874 x 2023 px | 31,7 x 34,3 cm | 12,5 x 13,5 inches | 150dpiWeitere Informationen:
Dieses Bild kann kleinere Mängel aufweisen, da es sich um ein historisches Bild oder ein Reportagebild handel