Beispielmagazin mit architektonischen Fragmenten und Miss Buchheisters Porträt Jerndorff, August 1846–1906, Jerndorff, just 1806–1847 Etching, Print Danske portrætter i kobberstik, litografi og træsnit: en beskrivende fortegnelse, P.B.C. Westergaard, 1759, C 3997:1-2 da, 1930-1933. Dødsboauktioner samt eventuelt andre Auktioner, danske. Ordnet efter efternavn. Mappe 96. Begyndelsesbogstaver: Kro, Ubekendt, 991, C 40275 auk, [s.A.]. Aug. Jerndorff. Fortegnelse über hans Arbejder, Kontorchef H. Chr. Christensen, S. 130, Nr. 2, 1906 Prøveblad med arkitektoniske Fragmenter og FRK. Buchheisters
RMID:Bild-ID:2XHYN8R
piemags/SMKM / Alamy Stock FotoBild-ID:
2XHYN8RDateigröße:
36,4 MB (1,6 MB Komprimierter Download)Freigaben (Releases):
Model - nein | Eigentum - neinBenötige ich eine Freigabe?Format:
3048 x 4171 px | 25,8 x 35,3 cm | 10,2 x 13,9 inches | 300dpiWeitere Informationen:
Dieses Bild kann kleinere Mängel aufweisen, da es sich um ein historisches Bild oder ein Reportagebild handel