Beispielmagazin mit architektonischen Fragmenten und Miss Buchheisters Porträt Jerndorff, August 1846–1906, Jerndorff, just 1806–1847 Etching, Print Danske portrætter i kobberstik, litografi og træsnit: en beskrivende fortegnelse, P.B.C. Westergaard, 1759, C 3997:1-2 da, 1930-1933. Dødsboauktioner samt eventuelt andre Auktioner, danske. Ordnet efter efternavn. Mappe 96. Begyndelsesbogstaver: Kro, Ubekendt, 991, C 40275 auk, [s.A.]. Aug. Jerndorff. Fortegnelse über hans Arbejder, Kontorchef H. Chr. Christensen, S. 130, Nr. 2, 1906 Prøveblad med arkitektoniske Fragmenter og FRK. Buchheisters

Beispielmagazin mit architektonischen Fragmenten und Miss Buchheisters Porträt Jerndorff, August 1846–1906, Jerndorff, just 1806–1847 Etching, Print Danske portrætter i kobberstik, litografi og træsnit: en beskrivende fortegnelse, P.B.C. Westergaard, 1759, C 3997:1-2 da, 1930-1933. Dødsboauktioner samt eventuelt andre Auktioner, danske. Ordnet efter efternavn. Mappe 96. Begyndelsesbogstaver: Kro, Ubekendt, 991, C 40275 auk, [s.A.]. Aug. Jerndorff. Fortegnelse über hans Arbejder, Kontorchef H. Chr. Christensen, S. 130, Nr. 2, 1906 Prøveblad med arkitektoniske Fragmenter og FRK. Buchheisters Stockfoto
Vorschau

piemags/SMKM / Alamy Stock Foto

Bild-ID:

2XHYN8R

Dateigröße:

36,4 MB (1,6 MB Komprimierter Download)

Freigaben (Releases):

Model - nein | Eigentum - neinBenötige ich eine Freigabe?

Format:

3048 x 4171 px | 25,8 x 35,3 cm | 10,2 x 13,9 inches | 300dpi

Weitere Informationen:

Dieses Bild kann kleinere Mängel aufweisen, da es sich um ein historisches Bild oder ein Reportagebild handel